شش راهکار برای استفاده از رنگ سبز در چیدمان داخلی خانه / با رنگ سال، بیش‌تر آشنا شویم!

سبز همان رنگی‌ست که تعادل و هارمونی را با خودش به همراه می‌آورد و بر فضای اطرافش نیز همین تاثیر را می‌گذارد. به همین دلیل است که این رنگ، یکی از رنگ‌های مورد علاقه‌ی طراحان داخلی ست. سبز رنگ طبیعت است و ارتباطی ناگسستنی با بهار و تابستان دارد، هر چه که باشد اگر بهار را فصل شکفتن گل‌ها بدانیم، مهم نیست چه گلی و با چه رنگی، هر گلی با ساقه‌ی سبز رنگش ، خودش را به این رنگ مربوط می‌کند. سبز این قابلیت را دارد که با هر رنگ دیگری به خوبی هماهنگ شود و هیچ‌وقت از مد نیفتد. اگر دوست دارید این رنگ زیبا را وارد چیدمان خانه‌تان کنید، این مطلب را بخوانید و در این شش روش، با ما همراه باشید!

 

یک) با یک دیوار سبز ساده شروع کنید!

1

می‌خواهید دست به کار شوید و از رنگ سبز استفاده کنید؟ بهترین و ساده‌ترین و درعین حال کم ‌ریسک‌ترین کار، اختصاص دادن یک دیوار به این رنگ است. برای ایجاد یک ترکیب بهتر می‌توانید برای چیدمان فضا از رنگ سفید استفاده کنید. درست مانند عکس بالا.

 

2

روش دیگر این است که بعد از رنگ کردن دیوار، برای چیدمان فضا، مثلا برای بالشتک‌ها و میز و تابلوها، از رنگ سبز اما با تیرگی و روشنی متفاوت استفاده کنید. در کنار همه‌ی این‌ها از حضور یک رنگ خنثی مانند سفید غافل نشوید.

 

3

برای رنگ‌ کردن دیوار هم می‌توانید خلاق باشید. از یک اسفنج استفاده کنید و نگذارید دیوار به صورت یک دست سبز شود. با این کار می‌توانید با سایه‌ها بازی کنید و از سبز تیره به سمت سبز روشن، غلظت رنگ را روی دیوار کم کنید.

 

4

برای فضای حمام و دستشویی پیشنهاد می‌کنیم نیمی از دیوار را سبز ساده و نیمی دیگر را با موزائیک‌های طرح‌دار بپوشانید. برای موزائیک‌ها می‌توانید از طرح‌های شلوغ‌تری استفاده کنید.

 

دو) از جزئیات سبز رنگ برای یک چیدمان سریع استفاده کنید!

5

اگر رنگ سبز را دوست دارید اما ترجیح می‌دهید از رنگ خنثی‌تری برای دیوارها استفاده کنید، این رنگ را به راحتی می‌توانید در انتخاب وسایل خانه، مدنظر قرار دهید. فقط حواستان باشد سبز، تونالیته‌های رنگی متفاوتی دارد و باید سعی کنید از چند سبز مختلف با تیرگی و روشنی‌‌های متفاوت استفاده کنید.

 

6

سبز ملایم به خوبی با خاکستری و بژ، ست می‌شود و به شما حسی مانند یک صبح گرم بهاری در باغی زیبا خواهد داد.

 

7

برای اتاق ناهارخوری، با دیواری خنثی و به رنگ سفید، به خوبی می‌توانید روی رنگ سبز مانور دهید و برای میزناهار خوری و هم‌چنین اکسسوری و تابلوهای روی دیوار از تناژهای مختلف سبز استفاده کنید.

 

8

همه‌ی این‌ها را گفتیم ولی از سقف غافل نشوید! به نمونه‌ی لوستر در عکس نگاه کنید. چشم‌گیر و ساده و با نوری که مستقیما روی میز می‌تاباند، زمان صرف نهار و شام را ویژه‌تر می‌کند.

 

سه) با کاشی‌های سبز، به خانه شخصیت ببخشید!

9

رنگ کاشی‌ها معمولا هماهنگ با رنگ دیوار انتخاب می‌شود. اما می‌تواند از رنگی دیگر و کاملا مجزا از رنگ دیوارها نیز انتخاب شوند. اگر به فکر رنگ سبز برای خانه هستید، فقط به دیوارها فکر نکنید. نگاهی به زیر پایتان هم بیندازید!

 

10

برای فضایی مثل حمام و سرویس بهداشتی می‌توانید از کاشی‌های سبز یک‌دست برای دیوارها نیز استفاده کنید. خطوط جداکننده‌ی کاشی‌ها از هم، مهم هستند. چون با توجه به سادگی کاشی‌ها، آن‌ها ایجاد طرح خواهند کرد.

 

11

برای کاشی‌ها، از رنگ‌های مختلف سبز، از تیره به روشن نیز می‌توانید استفاده کنید. حتی می‌توانید این‌بار به جای افقی، آن‌ها را عمودی بچینید. فقط اگر سقف بلندی دارید، شاید این کار برای فضای شما مناسب نباشد.

 

12

حیفمان آمد که حس خوب این آشپزخانه را با شما شریک نشویم. نیمی از دیوارها سفید و نیمی دیگر با کاشی‌های سبز براق. البته اجزا و وسایل آشپزخانه هم تِمی از رنگ سبز دارند. حتی گذاشتن چند گلدان کوچک هم کمک می‌کند به این رنگ جلوه‌ی بیش‌تری داده شود.

 

چهار) یک گالری کوچک سبز بسازید!

13

راه‌های استفاده از رنگ سبز برای چیدمان خانه بی‌شمار است. اگر  فرصت رنگ کردن دیوار و عوض کردن کاشی‌ها را ندارید و یا حتی اگر دوست ندارید هزینه‌ی زیادی بابت تغییر چیدمان خانه کنید، اما باز هم طرفدار حضور رنگ سبز در خانه‌تان هستید، این یک کاردستی کوچک و زیباست کفقط به خلاقیت شما نیاز است. یک گالری کوچک عکس برای فضای اتاق نشیمن درست کنید و یکی از دیوارهای خالی را به عکس‌هایی اختصاص دهید که از طبیعت گرفته‌اید. نمونه عکس‌های آرامش‌بخش بسیار خوبی در اینترنت نیز موجود است که می‌توانید آن‌ها را چاپ کنید.

 

پنج) خانه‌تان را سبز نکنید! به سبز اجازه‌ی ورود بدهید!

14

هیچ‌وقت از حضور چند گلدان کوچک و بزرگ در خانه غافل نشوید. علاوه بر آرامشی که در روح و اعصاب ساکنین خانه ایجاد می‌کنند، به علاقمندان رنگ سبز هم این فرصت را می‌دهد تا این رنگ دلفریب را وارد چیدمان خانه‌شان کنند. و چه چیزی بهتر از این؟

 

شش) کاغذ دیواری، انتخابی کم دردسرتر از رنگ!

15

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *