هفت ایده نظم‌دهی برای خانه‌های کوچک/ از زبان بلاگ‌نویسان متخصص بخوانید

چه شعار شما “کمتر غنی‌تر است/ less is more!” باشد و چه دوست داشته باشید خود را به چالش بکشید و از فضاهای کوچک خانه بیش‌ترین استفاده را ببرید، ما گشته‌ایم و گشته‌ایم و ایده‌هایی جالب از زبان بلاگ‌نویسان متخصص حوزه‌ی طراحی داخلی جمع کرده‌ایم. ایده‌هایی که ساده و عملی و در عین حال جالب و خلاق هستند. با ما همراه باشید.

یک) جیمی دوروکوب، از سایت C.R.A.F.T وقتی با فضای کوچک آشپزخانه‌اش رو به رو شد، تصمیم گرفت تا از خلاقیت خودش استفاده کند. “در آشپزخانه‌ای با فقط یک دراور، این ایده‌ی نظم دهنده برای روی در، یک نجات‌دهنده بود. من برای ایجاد فضای خالی، مجبور بودم از فضاهای عمودی استفاده‌ی حداکثری بکنم. روی این در تقریبا همه‌چیز جای گرفت. از چاقو تا منوهای غذا تا حوله‌های آشپزخانه.” شاید این ایده‌ای باشد که وسوسه‌تان کند در آشپزخانه‌های بزرگ‌تر هم با سلیقه‌ی خودتان امتحانش کنید.

1

 

دو) جنیفر جونز از I Heart Organizing برای انواع و اقسام ریموت‌هایی که در خانه دارد، جای مخصوصی را اختصاص داده است. او از یک ارگانایزر از جنس آکریلیک برای نگهداری تمام ریموت ها و کنترل‌ها و یک دفترچه‌ی کوچک و عینک مطالعه‌اش، همه در کنار هم استفاده می‌کند.

2

 

سه) نیکول آلوارز از Intentionally Small در یک سوئیت کوچک زندگی می‌کند و باید همه چیز هر روز صبح برای آماده شدن و رفتنش به سرکار آماده و در دسترس باشد. کفش‌ها را در طبقه‌ می‌گذارد، از یک آینه قدی برای اتاقش استفاده می‌کند و همه‌ی لباس‌هایش را در کمد در دسترس قرار می‌دهد. اما برای زیورآلات و اکسسوری‌های زنانه‌ی خود راه بهتری به جای استفاده از کشو اندیشیده است. همه‌ی آن‌ها را کنار هم روی دیوار روی تخته‌ای از جنس چوب‌پنبه قرار داده است.
3

 

چهار) کیم وارگو از Yellow Brick Home برای اتاق پذیرائی کوچکش فکر بهتری کرده است. به‌خاطر مهمان‌ها و جلسه‌های خانگی زیادی که دارد به جایی برای قراردادن لپ‌تاپ مهمان‌ها نیاز داشت. بنابراین از این طبقه‌های ساده و چوبی به عنوان میز کار و جایی برای قراردادن وسایل کارش استفاده کرده است.

5

 

پنج) ماریا گونالز از Graceful Order وقتی یازده سال پیش به خانه‌اش نقل مکان کرد، اصلا دوست نداشت تا آینه‌ و سینک حمام را با همسرش شریک شود. اما به‌خاطر محدود بودن فضا، فهمید که وقت خلاق بودن است! او که فضایی برای نصب کابینت نداشت و از طرفی دلش نمی‌خواست وسایلش اطراف سینک را شلوغ کند، از طبقه‌های سفید دکوری برای داخل حمام و نظم دادن به وسایلش استفاده کرد.

7

 

شش) سارا سوزی از Studio Style Blog در سوئیت اجاره‌ای خود، ایده‌ای خلاق را اجرا کرده است. او که با کمبود فضا در کانتر آشپزخانه مواجه شد و جایی برای گذاشتن میز و اضافه کردن کابینت و کانتر نداشت، تصمیم گرفت از فضایی که به اجاق گاز اختصاص داده شده بیش‌ترین استفاده را ببرد. او که روکش‌های آماده برای اجاق گاز را نمی‌پسندید تصمیم گرفت از یک تخته چوب همرنگ با کابینت‌هایش استفاده کند. مزیتش به این است که چوب به اندازه‌ای سنگین است که تکان و لیز نخورد و به اندازه‌ای سبک که بتوان آن را جا به جا کرد.

8

 

هفت) اِمی گیب از Always Never Done وقتی مبل جدیدش را در اتاق نشیمن جا داد با چالش جدیدی مواجه شد. جایی برای قرار دادن میز کنار مبل و گذاشتن وسایل تزئینی و کتاب نداشت. چرا که مبل دقیقا اندازه‌ی اتاق بود. او از یک میز دستساز برای قسمت پشت مبل استفاده کرد. فضایی که در پشت مبل به او اجازه می‌داد بتواند وسایلی را که دوست دارد، بچیند.

14

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *