ده ایده برای دیوارهای خالی/ راهکارهایی برای جلوه دادن به دیوارهای خالی خانه

هرچند شلوغ کردن بیش از اندازه و به قول معروف، زخمی کردن دیوارها! برای نصب قاب و تابلو و وسایل تزئینی، ایده‌ی خوبی برای زیباتر جلوه دادن دیوارها نباشد، اما اگر برای چیدمان روی دیوارها، مخصوصا دیوارهای قسمتی از خانه که در معرض دید همگان است، مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه، از قبل فکر و برنامه ریزی شود، نتیجه‌ی آن می‌تواند در استایل خانه بسیار تاثیر گذار باشد. در گالری عکس‌های امروز، ده ایده‌ی کاربردی برای دیوارهای خانه به شما پیشنهاد می‌کنیم. با ما همراه باشید!

یک) از نقاشی‌های بچه‌ها برای فضای دیوارها استفاده کنید. ترکیب دو رنگ از پالت آبی، به خوبی قسمتی از دیوار را جدا کرده و باعث شده تا تمرکز چشم‌ها بر روی تابلوهای نقاشی باشد. درست مانند یک گالری هنری.

101340771-jpg-rendition-largest

 

دو) نه تنها خود آثار هنری بلکه نوع و فرم قاب نیز در جلوه بخشیدن به دیوار مهم است.

21

 

سه) می‌‌توانید از یک تم خاص استفاده کنید. مثلا این‌جا تمامی قاب‌ها و دیوارآویزها، به سیب مرتبط هستند اما در انواع و شکل‌های مختلف. حتی در بالا سمت راست، می‌توانید نمونه‌ی گلدوزی شده‌ی آن را ببینید که قاب شده است.

22

 

چهار) ‌می‌توانید از یک اثر هنری بولد و مشخص استفاده کنید که از هنر تایپوگرافی برگرفته شده و توجه‌ همه را کاملا به خود جلب می‌کند.

1

 

پنج) برای آشپزخانه، شاید بهترین گزینه برای دیوارهای خالی استفاده از طبقه‌های ساده و وسایل تزئینی باشد.

6

 

شش) آینه می‌تواند از نظر معماری فضا نقش بسیار مهمی را ایفا کند و اگر در جای درستی از آن استفاده شود، علاوه بر پر کردن قسمت‌های خالی دیوار، قسمتی از فضای خانه را دوباره در خود منعکس می‌کند.

23

 

هفت) استفاده از ظروف قدیمی طرح‌دار یکی دیگر از ایده‌های خلاق برای تزئین دیوارهاست. ظرف‌هایی در ابعاد مختلف ولی با طرح‌هایی مربوط به هم.

25

 

هشت) علاوه بر نوع محتوا و قابی که می‌خواهید روی دیوار نصب کنید، فضا و مدل نصب آن‌ها نیز مهم است. یکی از ایده‌های خلاقانه را در تصویر مشاهده می‌کنید که باید بررسی شود برای خانه‌ی شما مناسب است یا خیر.

13

 

نه) می‌توانید از ترکیب دو اثر هنری برای قاب‌ها استفاده کنید. این‌جا پس زمینه‌ی هر قاب، خود اثری هنری‌ست!

15

 

ده) سبدهای حصیری می‌توانند منبع الهام خوبی برای دیوارها باشند و به خانه حس مطبوع و گرمی ببخشند. گرم مانند بوی نان تازه!

28

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *