مینیمالیسم در آشپزخانه!/ ده آشپزخانه که شما را با سبک مینیمال آشنا می‌کند

شاید چیزی که چشم‌های همه‌ی ما به آن عادت دارد، آشپزخانه‌هایی سنتی و کلاسیک با نمایی تقریبا شبیه به هم است. کابینت‌ها و طبقه‌های چوبی در رنگ‌هایی شبیه به هم، با یخچال و اجاق گاز و ماشین ظرفشویی که جز ملزومات اصلی آن به شمار می‌آید. اما امروزه که مینیمال جای خود را در هر جنبه‌ای از زندگی پیدا کرده، این‌بار به سراغ مینیمالیسم در آشپزخانه می‌رویم و با هم می‌بینیم که چطور می‌توان آشپزخانه‌ای مینیمال و ساده داشت. آشپزخانه‌ای که ممکن است سلیقه‌ی خاص برخی افراد را ارضا کند. با ما همراه باشید.

 

          1

یک) قطعا همه‌ی ما آشپزخانه‌ای با ظاهر کلاسیک را می‌پسندیم اما در آشپزخانه‌ی مینیمال نوعی حس خوش‌آمدگویی  وجود دارد که در انواع دیگر آشپزخانه چنین حسی نیست.در این‌جا، طبع گرم چوب با کابینت‌های سفید و ساده‌ی روستایی تلفیق شده و نبود بسیاری از قطعات تزئینی با بافت‌های طبیعی و ارگانیک، جبران شده است.

 

 

2

دو) سایه‌ی آرامش‌بخش رنگ آبی در این آشپزخانه باعث شده تا ظاهر کلاسیک و سفید کابینت‌ها، خسته‌کننده نشوند. هم‌چنین طراحی مدیترانه‌ای کاشی‌های کف، به صورت زیبایی‌شناسانه و ظریفی، به محیط هویت داده‌اند.

 

3

سه) در این آشپزخانه‌ی به سبک قدیمی، کاشی‌های مربعی دیوار و سطح صاف و سنگی کابینت‌ها، ظاهری شیک و براق به آشپزخانه داده‌اند. لامپ‌های براق با لایه‌ای از فلز، باعث شدند تا یک لایه‌ی دیگر از شفافیت و درخشش به محیط اضافه شود.

 

4

چهار) در این آشپزخانه، دستگیره‌ی چرمی کابینت‌ها، در سادگی و یکنواختی فضا، بسیار چشمگیر به نظر می‌رسند و جلوه‌ای پویا به محیط داده‌اند. علاوه بر آن کفِ چوبی و غیر سنگ نیز، ظاهری صمیمی به آشپزخانه داده است.

 

5

پنج) یکی از ریسک‌های موجود در آشپزخانه‌ای به سبک مینیمال، سرد و بی‌رنگ شدن آشپزخانه به‌خاطر وجود رنگ‌های خنثی و سادگی محیط است. این‌جا یه کمک دو رنگ از پالت رنگ‎‌های آبی و توجه به جزئیاتی مانند کف چوبی و دستگیره‌های طلایی، این مشکل برطرف شده است و هم‌چنان فرم مینیمال آشپزخانه حفظ شده است.

 

6

شش) آشپزخانه‌ در یک پالت تک‌رنگ، همواره ظاهر کلاسیک خود را حفظ می‌کند. این‌جا، پس‌زمینه‌ی رنگ مرمر در دیوارها، فضای آشپزخانه را وسیع‌تر نشان می‌دهد.

 

7

هفت) آویزهای مسی، به خوبی آشپزخانه را از ظاهر سفید و ساده و یکنواخت خارج کرده است. علاوه بر آن گلدان و گیاه در آن، به عنوان عنصری زنده و پویا به محیط سرزندگی بخشیده است.

 

8

هشت) چند لحظه به این آشپزخانه‌ی آرام و زیبا نگاه کنید و لذت ببرید! استفاده از رنگ‌های مختلف پالت آبی، در کنار مکمل‌های خوب رنگی و هم‌چنین بافت سنگی دیوارها و فرم کلی آشپزخانه، آن را به آشپزخانه‌ای خاص و زیبا تبدیل کرده است. هم‌چنین جزئیات خوبی مانند فرم چراغ و صندلی‌ها و هم‌چنین گلدان، در این زیبایی، بی‌تاثیر نیستند.

 

9

نه) در ابتدا اجزای مختلف آشپزخانه به رنگ سفید دیده می‌شود. اما با کمی دقت می‌توانید ردپای رنگ سبز را در آشپزخانه پیدا کنید و آن‌ها را به هم مربوط بدانید. این‌ها همه جزئی از هنر مینیمال است.

 

10

ده) به کابینت‌ها نگاه کنید که تا سقف ادامه پیدا کرده‌اند و باعث می‌شوند تا سقف بلندتر به نظر بیاید. همین‌طور استفاده از فولاد ضد زنگ برای فضای بین کابینت‌ها، باعث شده تا مکمل خوبی برای ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید آشپزخانه باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *