چه رنگی برای اتاق‌خواب‌‌‌ها بهتر است؟/ راهنمای انتخاب رنگ برای اتاق‌خواب

اتاق‌ِ خواب. از اسمش پیداست که مکانی شخصی برای استراحت و انجام کارهای روزمره است. پس انتخاب رنگ و تم مناسب برای اتاق، تاثیر مستقیمی بر روی ذهن و عملکرد شما دارد. در مطلب امروز سعی می‌کنیم رنگ‌های مختلف را در محیط اتاقِ خواب بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

3

نترسید و از رنگ‌ها استفاده کنید. این‌جا نقطه‌ی قوت اتاق خواب، استفاده از رنگ‌های گرم و طرح‌های شلوغ به رنگ‌های طلایی و آبی و قرمز است. وبرای تلطیف فضا از ملحفه‌ و پرده‌های سفید استفاده شده.

 

7

 

اتاق‌خواب محل استراحت شماست. این‌جا یک پالت رنگی خنثی و آرام، کاملا متناسب با فضاست. در این اتاق‌خواب رنگ‌های قهوه‌ای، سبز و خاکستری به ایجاد یک فضای خواب بی سر و صدا کمک کرده‌اند.

 

8

برای داشتن یک اتاق‌خواب مدرن، شجاع باشید و از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. دیوار آبی، نقطه‌ی ثقل اتاق است که در مجاورت دیوار زرد و همراه با حاشیه‌ای قرمز، پالت رنگی جسوری را ساخته‌است. جزئیات را آثار هنری رنگارنگ و اشیای رنگی اتاق تشکیل داده‌اند.

 

9

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چیدمان اتاقتان را هر سال عوض می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های خنثی برای دیوار و سقف استفاده کنید و تمرکزتان را بر روی رنگ جزئیات اتاق، مثل تخت و پرده و کتاب‌خانه بگذارید.

 

10

اتاق‌خواب قرمز می‌تواند چشمگیر باشد. هم‌چنین نرم و دعوت کننده. زمانی که دیوارها قرمز با سرویس خواب مخمل و ملحفه‌ی سفید و آثار هنری قهوه‌ای رنگ، همراه شوند، ترکیب خوب و پر شور و هیجانی را در اتاق خواب ایجاد می‌کنند. البته استفاده از این رنگ در اتاق‌خواب کاملا بستگی به روحیه‌ی فرد دارد. و به همه توصیه نمی‌شود.

 

1

در انتخاب رنگ می‌توانید به محیط اطراف بیرون از خانه نیز توجه کنید. در این‌جا سرسبزی و طراوت محیط بیرون، این حس را در طراح دکوراسیون ایجاد کرده که با رنگ‌هایی هماهنگ با طبیعت اطراف، مانند سبز و ترکیب آن با ملحفه و پرده‌های ساده‎‌ی سفید، می‌تواند احساس آرامش و هماهنگی با محیط را در فرد صاحب اتاق ایجاد کند.

 

2

وضوح رنگی دیوارها می‌توانند تهدید کننده باشند اما نه وقتی که آکسسوار و اجزای اتاق را با دقت انتخاب کرده باشید. مثل این نمونه که دیوارها سبز و پر جنب و جوش  و کلاسیک هستند که با ملحفه‌های سیاه و سفید هماهنگ شده تا تلورانس خوبی در محیط ایجاد شود.

 

4

برای اتاق خواب دخترها، لزوما نباید از رنگ‌های صورتی و بنفش استفاده کرد یا ملزومات زنانه و جزئیات دخترانه به آن اضافه کرد. همه چیز به روحیه‌ی افراد بستگی دارد. این‌جا رنگ‌های سبز، آبی، قهوه‌ای و شمه‌ای از رنگ نارنجی با هم ترکیب شده‌اند تا ظاهری جسورانه و شاد و در عین حال متعادل به محیط ببخشند.

 

6

یک پالت رنگی غنی، یکی از راه‌های رسیدن به ترکیبی مناسب برای اتاق نوزاد است. این‌جا رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای همراه با لایه‌ای از رنگ گل سنبل و کمی رنگ صورتی، ترکیبی زیبا و شیک و متعادل برای اتاق کودک ایجاد کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *