چگونه مبل‌ها را تمیز کنیم؟/ راهنمایی برای تمیز کردن مبل‌های چرم، پارچه‌ای و استیل

هیچ مبلی از خطر لک شدن و ریختن غذا و نوشیدنی روی آن، در امان نیست. مسئله‌ی اصلی تمیز کردن و پاک شدن لک و کثیفی بدون آسیب رسیدن به مبل و ماندن رطوبت در آن است. امروز قصد داریم تا مطمئن‌ترین روش تمیز کردن مبل‌های چرم، پارچه‌ای و استیل را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

5aa146811dce654f6d589c1f2c5b535c

تمیز کردن مبلمان چرم)
برای تمیز نگه‌داشتن مبلمان چرم، از جاروبرقی کشیدن‌های هفتگیِ گوشه‌ها و زیر مبل غافل نشوید. آب و رطوبت، دشمن چرم هستند. به هیچ‌عنوان از آب برای تمیز کردن چرم استفاده نکنید. زیرا رطوبت، رفته رفته سطح چرم را پوسیده کرده و از بین می‌برد. هم‌چنین تمیزکننده‌های قوی مانند آمونیاک، سطح چرم را سفید کرده و از بین می‌برد. درصورت وجود لکه، از مقدار بسیار کمی آب استفاده کنید و بلافاصله سطح آن را خشک کنید تا رطوبت در مبل باقی نماند. هر چند وقت یک‌بار، قسمت‌هایی از مبل که زیاد از آن‌ استفاده می‌کنید را چک کنید تا مطمئن شوید محتویات درون مبل هنوز سفت و محکم هستند. موقع خرید مبلمان چرم، از فروشنده بهترین روش نگهداری و تمیز کردن مبلمانی که خریده‌اید را بپرسید. زیرا روش نگهداری برخی از انواع چرم از یکدیگر متفاوت است.

 

48e2fc099720d71889b9cc855c2af1c6

تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای)

بهترین کار برای شستن مبل‌های پارچه‌ای استفاده از شامپو فرش است. البته قبل از شستن مبل، قسمت کوچکی از مبل را تمیز کنید تا مطمئن شوید پارچه‌ی مبل، رنگ پس می‌دهد یا خیر. بعد از تمیز کردن با شامپو فرش، از جاروبرقی برای تمیز کردن ذرات آلوده‌ی سطح مبل استفاده کنید. البته می‌توانید از بخارشوی نیز برای تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای استفاده کنید. اما باید درجه‌ی آن را طوری تنظیم کنید که به مبل آسیب وارد نکند. مزیت بخارشوی این است که با میزان کمی آب، مقدار زیادی بخار تولید می‌کند که این بخار تولید شده می‌تواند به آسانی ذرات و آلودگی‌های موجود درون سطوح و درزها نفوذ پیدا کند و آن را تمیز کند. هم‌چنین برای تمیز کردن برخی از مبلمان با پارچه‌ی مخمل، می‌توانید با یک پارچه گرد و غبار را از روی آن پاک کنید.

تمیز کردن مبلمان استیل)

برای تمیز کردن این نوع از مبلمان، قسمت‌های پارچه‌ای مبل را طبق توضیح قسمت قبل تمیز کنید. برای تمیز کردن قسمت‌های چوبی مبل می‌توانید از پارافین و یا روغن‌های جلادهنده‌ی مخصوص پس از دستمال کشیدن و تمیز کردن گرد و غبار از روی دسته‌ی مبل، استفاده کنید. مراقب باشید روغن به قسمت‌های پارچه‌ای مبل آسیبی وارد نکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *