چگونه در آشپزخانه‌ سبزی‌کاری کنیم / راهنمای کاشت چند نوع سبزی ساده در آشپزخانه

حس خوب داشتن یک باغچه‌ی کوچک پشت پنجره‌ی آشپزخانه، چیزی‌ست که ایده‌آل خیلی از ماست. واقعیت این است که داشتن چند گلدان کوچک که بشود گاهی از محصولات آن در غذا و یا کنار غذا استفاده کرد، سخت نیست. فقط نیازمند کمی صبر، ذوق و حوصله است. در این متن کاشت چهار نوع سبزی را بررسی می‌کنیم.

mint-22967-2880x1800

نعنا

نعنا، گیاه پرکاربرد و آسانی‌ست که به راحتی با ریشه می‌توانید آن را تکثیر کنید. ریشه‌های نعنا را می‌توانید از سبزی کارها و یا دوستان تهیه کنید. همین‌طور هنگام خرید سبزی، میان نعنا و ترخون، ممکن است ریشه‌های آن نیز همراهش باشد. یک یا دو بوته‌ی سالم را انتخاب کنید و آن‌ها را در خاک گلدان بکارید. سطح خاک را مرطوب نگه‌دارید. محصول آن در بهار تازه است و در پاییز و زمستان، زمخت می‌شود. بعد از گذشت سه یا چهارسال، ریشه‌های آن ضعیف می‌شوند و بهتر است با ریشه‌های جوان، جایگزین شوند.

 

7149

پیازچه

خوشه‌ای پیازچه را در اواخر بهار، درون خاک بکارید و اجازه دهید تا برگ‌ها بریزد و برگ‌های جدید بروید. برگ‌های جدید گلدان را از خاک بیرون بیاورید و در اوایل زمستان، گلدان را برای چند روز در خنک‌ترین قسمت خانه قرار دهید و در انتها آن را کنار نورگیرترین پنجره‌ی درون خانه قرار دهید.

 

basil_grass_leaves_drops_pot_106271_2560x1440

ریحان

بذر این گیاه را تهیه کنید و در گلدان بکارید. بذر این سبزی را در اوایل فصل بهار و پاییز به صورت خطی یا ردیفی به‌طوری که فاصله‌ی خطوط حدود ۲۰سانتیمتر باشد پس از رفع سرمای بهاره کشت نمائید. سبزی بسیار مناسبی برای پشت پنجره است. چون این سبزی، عاشق آفتاب و نور و گرما است.

 

%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1%db%8c1

جعفری

گیاهی است دو یا چند ساله که دوره رویش آن کوتاه است. جعفری نسبت به سرما مقاوم است و دوستدار آفتاب است. بنابراین در مناطقی با آب و هوای خنک بازدهی بهتری خواهد داشت. این سبزی دو سال می‌ماند و نیاز به کشت هر ساله آن نیست. پس از چند بار برداشت جعفری باید به آن ۵۰ تا ۱۰۰ گرم (حدود ۴ مشت) کود اوره (شکری) به عنوان کود سرک (دادن کود به زمین پس از کاشت گیاهان) برای هر ۵ متر مربع زمین یا جعبه و گلدان داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *