هفت توصیه برای شستن ظرف‌ها با دست / دستانی لطیف، ظرف‌هایی تمیز

برای خیلی از ما، فقط دو کار خسته‌کننده‌تر از شستن ظرف‌ها وجود دارد. یکی نگاه کردن به رشد چمن‌های توی حیاط و دیگری پاک کردن لکه‌ی رنگ از روی لباس!
به هر حال برای کسانی که ماشین ظرفشویی ندارند، ظرف شستن جز یکی از واقعیت‌های روزمره‌ی زندگی‌ست. حتی داشتن ماشین ظرفشویی هم مانع از شستن قابلمه‌ها و ظرف‌های حساس و ماگ‌های طرح‌دار نخواهد شد.
این هفت نکته را برای یک تجربه‌ی ظرف شستن موفق، بدون دردسر و حتی حرفه‌ای! به کار ببرید.

 

maxresdefault

توصیه‌ی اول) از دستکش استفاده کنید
داشتن پوستی قوی و چرب و استفاده از بهترین و نرم‌ترین مایع‌های ظرفشویی هم نباید مانع از استفاده از دستکش شوند. دستکش از خشک شدن و پوسته پوسته شدن دستتان جلوگیری می‌کند. اگر بوی پلاستیک دستکش اذیتتان می‌کند، قبل از استفاده‌ کمی جوش شیرین در آن بپاشید تا بوی بدش از بین برود.

 

fantastic-dish-rack-with-cutlery-holder-as-kitchen-drainer-racks-storage-and-minimalist-folding-dish-holder-designs-indulging-yet-pretty-dish-rack-best-dish-drainer-gallery

توصیه‌ی دوم) از آب‌چکان استفاده کنید
یک آب‌چکان خوب را با قیمتی در حدود هشتاد تا صد و بیست‌هزار تومان می‌توانید تهیه کنید. آب‌چکان به شما کمک می‌کند تا بتوانید حجم خوبی از ظرف‌ها را بعد از شستشو، منظم کنار هم قرار دهید تا خشک شوند.

3044643-poster-p-1-life-is-a-story-of-dirty-dishes-in-the-new-finish-spot

توصیه‌ی سوم) در سریع‌ترین زمان ممکن، باقی‌مانده‌ی غذا را از ظرف پاک کنید
ساده به نظر می‌رسد اما همین کار کوچک باعث می‌شود تا ظرف‌ها موقع شست و شو آسان‌تر تمیز شوند. ماندن تکه‌های غذا روی ظروف پس از چند ساعت، باعث می‌شود تا رطوبت غذا تبخیر شود و مواد غذایی به سطح آن بچسبند و کار شستن سخت‌تر شود.

 

download

توصیه‌ی چهارم) از آب گرم برای شستشو استفاده کنید
موقع شستشو تا جایی که می‌توانید از آب گرم استفاده کنید. آب گرم چربی را بهتر پاک می‌کند و باعث می‌شودموقع شستن لیوان و ظروف شیشه‌ای جای لک و خط روی آن‌ها نماند.

 

20140820-205831-75511106

توصیه‌ی پنجم) عجله نکنید! بگذارید خیس بخورند!
ظرف‌های تلنبار شده در سینک بعد از یک مهمانی، یا ظرف‌هایی با لکه‌های سرسخت و پاک نشدنی، نیاز به زمان دارند. خب این زمان را به آن‌ها بدهید. اگر ظرف‌تان بسیار کثیف است، اجازه دهید تا تمام شب را در محلولی از آب و مایع ظرفشویی بگذرانند. اگر صبح روز بعد، هنوز لکه‌ها به مبارزه‌شان ادامه دادند، از کمی جوش‌شیرین استفاده کنید.

 

dirty-dishes

توصیه‌ی ششم) به ترتیب، بشویید!
بهتر است ظرف‌ها از کم‌چرب‌ترین به چرب‌ترین شسته شوند. چیزی که معمولا به این ترتیب خواهد بود:
1. لیوان‌ها، پارچ و هر ظرف دیگری برای نوشیدنی‌ها
2. کارد و چنگال
3. کاسه و بشقاب
4. ظرف‌های چرب‌تر مثل دیس و خورش‌خوری
5. ماهیتابه و قابلمه

 

100_5214

توصیه‌ی هفتم) یک ترفند کوچک!
توصیه‌ی هفتم بیش‌تر یک متد برای شستن ظرف‌هاست تا توصیه. اگر دو سینک کنار هم دارید، یکی از سینک‌ها را با آب گرم و مایع ظرفشویی و سینک دیگر را با آب سرد و نصف فنجان سرکه پر کنید. ظرف‌ها را ابتدا با آب گرم بشویید و سپس در محلول آب و سرکه قرار دهید. سرکه چربی‌ها را پاک می‌کند و باعث می‌شود لک و خط روی ظرف به جا نماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *