چه رنگی برای آشپزخانه‌ی من بهتر است؟ / راهنمای انتخاب رنگ برای آشپزخانه

قواعد استفاده از رنگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا آشپزخانه‌تان را مطابق سلیقه‌ای که دارید بچینید. هیچ قاعده‌ی کلی‌ای وجود ندارد که شما را برای انتخاب رنگ محدود کند، اما رنگ‌های سرد به محیط شما زیبایی بی سر و صدایی می‌دهند و برای بزرگ به نظر رسیدن فضاهای بزرگ مناسب است، البته اگر در کنار رنگ‌های گرم قرار نگیرند، ممکن است فضا بیش از حد سرد به نظر برسد.

 

bluekitchen

آبی)
رنگی آرام و آرامش‌بخش که تنوع طیف رنگ آن بالاست و به شما کمک می‌کند فضا بزرگ‌تر از چیزی که هست، به نظر بیاید.

 

greenkitchen

سبز)

رنگ طبیعت. سبز به آشپزخانه‌ی شما چهره‌ای طبیعی و شاداب می‌بخشد. استفاده از طیف‌های مختلف سبز، به شدت توصیه می‌شود. سبز به محیط شما امنیت می‌دهد و هم‌چنین باعث می‌شود تا آشپزخانه، پر نورتر به نظر برسد.

 

redkitchen

قرمز)
اصلی‌ترین رنگ گرمی که در آشپزخانه می‌توان به کار برد، قرمز است. البته بسیاری ترجیح می‌دهند تا وسایل آشپزخانه را با این رنگ تهیه کنند و رنگ دیوارها سفید باشد. به هر حال در استفاده از رنگ قرمز دقت کنید تا فضا خفه و گرفته به نظر نرسد.

 

yellowkitchen

زرد)

به رنگ نور و به رنگ خورشید! معمولا همراه با رنگ زرد از یک رنگ سردتر استفاده می‌شود تا محیط روشن و نورانی به نظر برسد.

 

brownkitchen

قهوه‌ای)

رنگی که نماد زمین زیر پای ماست. برگرفته از زرد و تداعی کننده یک محیط روستایی و صمیمی. بهتر است از ترکیب این رنگ با رنگ‌های روشن استفاده شود تا فضای آشپزخانه گرفته و تاریک به نظر نرسد. هر چند امروزه بیش‌تر از رنگ‌های روشن و طیف‌های مختلف رنگ سفید برای محیط‌هایی مانند آشپزخانه استفاده می‌شود، اما استفاده‌ی اصولی از بقیه‌ی رنگ‌ها برای دیزاین آشپزخانه، آشپزخانه‌ی شما را متمایز می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *