چگونه خانه را آماده‌ی ورود فصول سرد سال کنیم؟/ پاییز برگشته است!

هوا کم کم رو به سردی خواهد رفت و دوباره برف و باران، مهمان خانه‌هایمان خواهند شد. اما این‌که ما چقدر آماده‌ی ورود و استقبال از سرمای نیمه‌ی دوم سال هستیم ، موضوعی‌ست که امروز در کنار هم بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

خشک کردن لباس‌ها)
با سرد شدن هوا و باران‌های ناگهانی، خشک کردن لباس‌ها در فضای باز، سخت و پر ریسک خواهد بود. اما از آن‌جایی که خشک کردن لباس در داخل خانه نیز خالی از اشکال نیست و ممکن است برای افراد حساس و دارای آسم، دردسرساز شود، پیشنهاد می‌کنیم لباس‌ها را کنار یک منبع گرمایشی مثل شوفاژ یا رادیاتور، و حتما در کنار پنجره، پهن کنید تا خشک شوند.

 

7e7cea6196eb0e2d41e2b5007948dd2f

 

دستی به سر و روی رنگ‌های خانه بکشید)
به جز پوشیدن لباس گرم و استفاده از وسایل گرمایشی، راه دیگر مقابله با گرما، استفاده از رنگ‌های گرم است تا ذهن شما با تلقین گرما، به شما کمک می‌کند تا کم‌تر احساس سرما کنید. برای این کار می‌توانید رنگ کوسن‌ و رومیزی‌ خود را به رنگ‌های گرم مثل زرد و نارنجی تغییر دهید.

رادیاتور، شومینه، بخاری یا شوفاژ! تفاوتی نمی‌کند. باید دوباره بررسی شوند)

راه‌اندازی مجدد وسایل گرمایشی چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. با سرویس به‌موقع و اصولی آن‌ها قبل از اولین سرمای امسال، خیال خود و خانواده‌تان را راحت کنید که این زمستان و پاییز را هم گرم! خواهید گذراند.

 

7aa0d4218dad6ae1bf67793950096f07

بالکن و حیاط‌خلوت، آماده‌ی ورود پاییز!)
سرد شدن هوا اصلا به این معنا نیست که با تراس و حیاط‌خلوتتان خداحافظی کنید. بلکه بهترین فرصت است تا بتوانید از آن استفاده کنید. برای پتوپیچ شدن و غرق شدن در سکوت شب، یا مطالعه‌ی کتاب مورد علاقه و یا گپ زدن با یک دوست. پس قبل از سرد شدن هوا نگاهی دیگر به بالکنتان بیندازید و اگر لازم است آن را تمیز و مرتب و مجهز! کنید تا بتوانید از آن در پاییز و زمستان نیز استفاده کنید.

 

97ca64923a717a8d93942025d4daa688

 

قفسه‌ی دمنوش‌هایتان رو مجهز و آماده کنید)
پاییز فصل نوشیدنی‌های گرم و دل‌چسب و آرامش‌بخش است. بر حسب ذائقه و سلیقه‌تان از دمنوش‌ها استفاده کنید. پیشنهاد ویژه‌ی ما البته چای آلبالو است. خوش‌رنگ و خوش‌عطر:)

نگاهی به پرده‌هایتان بیندازید)
درزهای خانه و در و پنجره‌ها، مهم‌ترین قسمت‌هایی هستند که گرمای درون خانه را تلف می‌کنند. آسان‌ترین چیزی که می‌توانید تغییر دهید، پرده‌ها هستند. پرده‌های ضخیم‌ گرمای درون خانه را بیش‌تر حفظ می‌کنند. اما اگر به نظرتان خانه تاریک خواهد شد، راه‌حل اساسی‌تر، دو جداره کردن پنجره‌هاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *