شش قانون طلایی برای انتخاب و خرید ظروف آشپزخانه

در این دوره و زمانه، تنوع محصولات آشپزخانه آن‌قدر زیاد شده که همین تنوع و رنگ به رنگ بودن محصولات موقع خرید، می‌تواند حسابی از تک و تا بیندازدمان. نکات زیر که برآمده از نتایج یک تحقیق از خانم‌های خانه‌دار به هنگام خرید وسایل آشپزخانه‌ست، می‌تواند به شما برای داشتن یک خرید عاقلانه‌تر کمک کند.

 

1

نکته‌ی اول) به اندازه‌ی طبقه‌ها، کابینت‌ها و ماشین ظرف‌شویی‌تان دقت کنید!
شاید موقع خرید، بشقاب‌های بزرگ و زیبا  وسوسه‌انگیز به نظر برسند، اما اگر نتوانید آن‌ها را در کابینت جا دهید و در کابینت بسته نشود، مطمئنا آن احساس خوب هنگام خرید را دیگر نخواهید داشت. قبل از آن‌که به خرید بروید بررسی کنید چه مقدار فضا برای نگهداری ظروف در اختیار دارید. اگر از ماشین ظرف‌شویی استفاده می‌کنید، از گنجایش آن نیز غافل نشوید.

 

15

نکته‌ی دوم) ست دلخواه خودتان را بچینید!
سرویس‌های چند پارچه بیش‌تر اوقات بسیاری از اقلام آن گوشه‌ی آشپزخانه خاک می‌خورند. شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که در سال چند مهمانی برگزار خواهید کرد و  از چه ظروفی بیش‌تر استفاده می‌کنید. بنابراین شاید برای شما بهتر باشد که بشقاب‌های غذاخوری را جدا و سرویس لیوان‌ و ظرف سوپ‌خوری را جدا تهیه کنید. البته که باید زمان بیش‌تری را صرف خرید بکنید، ولی نتیجه‌ی آن اقتصادی‌تر خواهد بود، چون لازم نیست بابت ظروفی که از آن‌ها استفاده‌ای ندارید، هزینه‌ی بیش‌تری بکنید.

 

3

نکته‌ی سوم) چینی سفید، یک انتخاب عاقلانه و همیشگی!
رنگ‌های سفید و استخوانی، همیشه انتخابی کلاسیک و شیک برای آشپزخانه‌ی شما خواهند بود و لازم نیست نگران دمده شدن چینی‌هایتان شوید و با خیال راحت تا روزی که رنگ خود چینی از بین برود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.هم‌چنین سفید رنگی خنثی‌ست و به راحتی می‌توان رنگ‌های دیگر را در کنار آن قرار داد. مثل لیوان‌ها و ماگ‌های رنگی.  اما اگر اهل تغییر و تنوع هستید و قصد دارید به زودی چینی‌هایتان را عوض کنید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ و تنوع بیش‌تری وارد آشپزخانه کنید و از ریسک کردن نترسید.

 

4

نکته‌ی چهارم) از قبل خودتان را برای مهمانی‌های بزرگ آماده کنید!
قبل از این‌که به خرید بروید، پرجمعیت‌ترین مهمانی‌ای را که ممکن است در سال ترتیب بدهید را در نظر بگیرید. یک سرویس کامل و بی‌عیب و نقص با تعداد کافی بشقاب و ظرف، خیال شما را برای مهمانی‌های این‌چنینی راحت می‌کند و مجبور نیستید ظرف‌های دو سرویس مختلف را برای مهمانان روی میز بچینید تا از آن‌ها پذیرایی کنید.

 

5

نکته‌ی پنجم) یک سرویس کامل، هم برای استفاده‌ی دم دستی و هم برای مهمانی‌ها!
برای صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان لازم نیست دو سرویس جداگانه‌ی بشقاب خریداری کنید. ترفند این است که یک سرویس کامل تهیه کنید و تعدادی از بشقاب‌ها را به تعداد اعضای خانواده دم دست قرار دهید. موقع مهمانی‌ها از سایر اقلام سرویسی که خریداری کرده‌اید مانند بشقاب‌های سوپ‌خوری، لیوان و پیش‌دستی استفاده کنید. هزینه‌ای که صرف یک سرویس کامل خواهید کرد، کمتر از هزینه‌ی دو سرویس جداگانه خواهد بود.

 

3

نکته‌ی ششم) خرید ظروف گران و باکیفیت، بله یا خیر؟

این سوالی‌ست که شما باید به آن جواب بدهید. اگر قصد دارید در کوتاه مدت ظرف‌های خود را عوض کنید، بهتر است سراغ ظروف فانتزی‌تر و خوش رنگ و لعاب‌تر بروید. ظروفی که ممکن است قیمت پایین‌تری نیز داشته باشند. اما اگر یک بار برای همیشه به خرید می‌روید، هیچ اشکالی ندارد اگر ظروف گران‌قیمت و باکیفیت خریداری کنید. ظروفی که اصطلاحا “عمری” خواهند بود و قرار است سال‌ها برای شما کار کنند. نه ترک بردارند و خط و خش‌دار بشوند و نه دمده.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *