چگونه از حبوبات، برنج، چای و قهوه در آشپزخانه نگهداری کنیم؟

اغلب مواد خشکی را که در آشپزخانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به ازای مصرف چند ماهمان خریداری می‌کنیم  و کنار هم یا در انباری، نگهداری‌ می‌کنیم. اما چقدر روش نگهداریمان مناسب است و چه نکاتی را باید درباره‌ی حبوبات، برنج ، چای و قهوه بدانیم تا از ارزش غذایی آن‌ها کاسته نشود. با هم بررسی می‌کنیم.

1-b

حبوبات)

شاید برای شما هم آماده‌سازی و طبخ حبوبات طوری که که از نفخ جلوگیری کند، اهمیت بیش‌تری نسبت به نگهداری آن داشته باشد.
حبوبات را می‌توان دسته‌ای از سبزیجات قلمداد کرد که ماهیت نشاسته‌ای دارند و ارزش پروتئینی‌شان بالاست. انواع لوبیا، نخود و عدس در دسته‌بندی حبوبات قرار می‌گیرند.
برای طبخ لوبیا، به خصوص لوبیای قرمز به ازای هر نفر، 25 گرم لوبیا را سه بار شسته و پس از آن در آب به همراه پیاز برای از بین بردن بوی ضخم لوبیا، بپزید. اما در مورد طبخ لپه، اگر لپه‌تان دیرپز است آن را از قبل کمی بپزید در غیر این‌صورت برای طبخ قیمه می‌توانید آن را همراه با گوشت به غذا اضافه کنید.
نخود تنها نوعی از حبوبات است که لازم است از قبل در آب بسیار سرد خیسانده شود تا نفاخ نباشد.
در خصوص نگهداری حبوبات، حتما به بسته‌بندی آن دقت کنید. بیش‌تر حبوبات تا یک سال ماندگاری دارند، اما در صورت مشاهده کرمک، سیاه شدن یا پوک شدن آن‌ها، از مصرفشان خودداری کنید.
حبوبات را باید در مکانی عاری از رطوبت و نور قرار داد و بسته‌بندی یا ظرفی که حبوبات را در آن‌ها نگهداری می‌کنید، باید از ورود هوا جلوگیری کند. در ضمن، به دلیل حساس بودن لوبیای چشم بلبلی می‌توان آن را در یخچال نگهداری کرد.
هرچند دیرپز بودن یا نبودن و کیفیت حبوبات به عوامل مختلفی مانند نوع بذر و آب ‌و هوای منطقه‌ی کشت بستگی دارد اما روش نگهداری و مصرف شما هم بی‌تاثیر نیست.
برای شناسایی حبوبات آلوده این روش‌ها را مدنظر داشته‌ باشید:

الف) اگر از حبوبات بسته‌بندی شده استفاده می کنید، آن را در یک دست بگیرید و با انگشت دست دیگر، به آن ضربه بزنید. چنانچه حشره‌ای داخل بسته باشد، به سمت نایلون می‌آید و می بینید.

ب) مقداری از حبوبات را در آب خیس کنید. در این‌صورت حبوبات پوک و سوراخ‌دار به سطح آب می‌آیند. هم‌چنین در صورت وجود حشرات، آن‌ها هم به سطح آب می‌آیند که باید قبل از مصرف آن‌ها را جدا کنید.
استفاده از چند برگ درخت گردو، در لابه‌لای حبوبات برای نگهداری آن‌ها بی‌تاثیر نیست. هم‌چنین برای از بین بردن نفخ حبوبات آن‌ها را 12 ساعت در آب خیس کنید. با این کار قندهای جذب‌نشدنی و مواد سمی‌ای که باعث نفخ می‌شوند، از حبوبات جدا خواهند شد.

 

 

9

برنج)

برنج عضوثابت سفره‌ی ما ایرانی‌هاست. بنابراین خانواده‌ها تمایل دارد مصرف سالیانه یا شش ماهه‌ی خود را خریداری کنند و در انباری خانه نگهداری کنند. اما نگهداری از برنج آسان نیست و همین باعث می‌شود تا خریداران عمده را دچار مشکل بکند.
محیط نگهداری برنج که عموما انباری خانه است باید خشک و خنک باشد. بهتر است گونی‌های برنج را در فاصله‌ی مناسبی از سطح زمین قرار دهید تا از دسترس جوندگانی مثل موش و آفت برنج در امان باشد. هوا باید بین دانه‌های برنج جریان داشته باشد پس گونی برنج را به دیوار تکیه ندهید وبین خود گونی‌ها هم فاصله ایجاد کنید. برنج به خصوص اگر تازه باشد، نگهداری‌اش مهم‌تر و حساس‌تر است. برنج نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. این کار باعث آفت‌زده شدن برنج و هم‌چنین خرد شدن دانه‌های برنج می‌شود.
بهتر است از کیسه‌های نخی که جاذب رطوبت هستند برای نگهداری برنج استفاده شوند. البته برای مصرف کم و داخل آشپزخانه بهتر است برنج در ظرف‌های مخصوص پلاستیکی و دهان‌گشاد ریخته شود.
روش سنتی برای نگهداری از برنج، استفاده از حبه‌های سیر و یا نمک لابه‌لای برنج است. این کار ممکن است آفت برنج را از بین نبرد، اما از تکثیر آن جلوگیری خواهد کرد.
نگهداری از برنج تازه به خاطر رطوبت بالای آن، دشوارتر است. برخی به اشتباه برای از بین بردن رطوبت، برنج را زیر آفتاب پهن می‌کنند. این کار همان‌طور که پیش‌تر گفتیم هم بر کیفیت برنج تاثیر سو دارد و هم باعث خرد شدن دانه‌های برنج می‌شود. اما اگر باز هم اصرار به این کار دارید، می‌توانید برنج را در آفتاب غیر مستقیم و زیر سایه پهن کنید.
هم‌چنین می‌توانید از قرص برنج لابه‌لای برنج استفاده کنید. هرچند به علت خطرناک بودن قرص برنج این کار توصیه نمی‌شود، اما اگر برنج شما تازه است، قرص برنج را درون قوطی کبریت قرار بدهید و آن را خوب با چسب ببندید. سپس چند سوراخ روی قوطی ایجاد کنید. به این صورت قرص با برنج تماس نخواهد داشت. به خاطر داشته‌باشید که حتی استشمام قرص برنج نیز مسمومیت‌زا و بسیار خطرناک است.
اما آفت برنج چیست و ویژگی‌های ظاهری آن چیست. آفت برنج یا شپشک حشره‌ای‌ست از مورچه کوچک‌تر که دهانی خرطومی‌شکل دارد و رنگ آن قهوه‌ای ست. آفت برنج، تقریبا چهار ماه عمر می‌کند و هنگام تخم‌ریزی نزدیک به پانصد تخم می‌گذارد. پس اگر تنها دو یا سه آفت وارد برنج شما شود، بعد از سه هفته، آفت تمام برنج شما را خواهد گرفت.
بهترین روش برای مبارزه با آفت، قرص برنج است. به شرطی که نکات بهداشتی و ایمنی را حتما رعایت کنید. هم‌چنین از باد پنکه و پهن کرد برنج در سایه نیز می‌توان کمک گرفت. این حشرات بسیار سبک هستند و شپشک‌های مُرده با باد از برنج جدا خواهند شد.

 

 

10-2

چای)

چای نوشیدنی محبوب ماست. برای نگهداری چای این نکات را حتما درنظر داشته باشید:
چای باید در مکانی خشک نگهداری شود. و اگر بیش از 4 یا 5 روز در مکانی دارای رطوبت قرار بگیرد، کپک خواهد زد. بنابراین یخچال محیط مناسبی برای نگهداری چای نیست. کابینت‌هایی را که از نور و رطوبت دور هستند به شما برای نگهداری چای، پیشنهاد می‌کنیم.

برای تغییر نکردن رنگ و عطر چای، بهتر است چای را بعد از خارج کردن از بسته‌بندی کارخانه در ظرف‌های تیره و فلزی بریزید.
اما اگر قرار است بسته چای را باز کنید و آن را داخل شیشه های “روشن” مخصوص نگهداری چای، قند و شکر کنار سماور بریزید، باید حداکثر به اندازه نیاز یک هفته خانواده‌تان باشد، زیرا قرارگرفتن چای خشک در معرض نور زیاد بر کیفیت و عطر چای اثر سوء خواهد گذاشت.

اگر چند  بسته چای را یک‌جا خریداری کرده‌اید، بهتر است تا زمانی که به آنها نیاز ندارید، بسته‌شان را باز نکنید. چای خشک تا تاریخ انقضای درج شده روی بسته، کیفیت روز اول را خواهد داشت.

بعد از هر بار استفاده، حتما در ظرف چای خشک را محکم ببندید چون گرما و هوا هم از دیگر عوامل از بین برنده عطر و طعم و حتی رنگ چای هستند.

هرگز از پیمانه های خیس برای برداشتن چای خشک از ظرفش استفاده نکنید. این خیسی و رطوبت می تواند باعث کپک زدن سطوح زیرین چای شود.

چای را به اندازه‌ی مصرف یک ماه خریداری کنید. در خرید فله‌ای چای نمی‌توان به ادعای فروشنده مبنی بر تازه یا کهنه بودن چای و شیوه‌ی نگهداری چای در انبار و مغازه اطمینان کرد.

چای خشک به سرعت بوی خوراکی های دیگر را جذب می کند، بنابراین از قراردادن آن در کنار خوراکی‌هایی با بوی تند مانند سیر یا سرکه خودداری کنید.

اگر می‌خواهید چای خوش عطری داشته باشید، داخل ظرف چای خشکتان یکی دو عدد چوب دارچین، دانه هل یا چند عدد گلبرگ گل‌محمدی کاملا خشک بیندازید.

 

 

11

قهوه)

شاید شما عمده‌ی مصرف قهوه‌تان در کافی‌شاپ باشد، اما اگر دوست دارید همراه با صبحانه یک فنجان قهوه هم نوش جان کنید، بهتر است این نکات را درباره‌ی نگهداری قهوه بدانید.
نگهداری قهوه‌ی روست شده بسیار شبیه به نگهداری چای است. باید در محیطی خشک و عاری از رطوبت و گرما نگهداری شود. اگر قهوه‌ی روست شده‌تان را آسیاب نکرده‌اید، می‌توانید تا یک ماه آن را نگهداری کنید، این مدت برای قهوه‌ی روست شده‌ و آسیاب شده به چند روز می‌رسد. همین‌طور بهتر است قهوه کم‌ترین تماس با هوا را داشته باشد. برای این کار می‌توان از ظرف‌های مخصوصی که قابلیت مکش هوای درون ظرف را دارند، استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *