چگونه ظروف را در کابینت آشپزخانه بچینیم؟ / پنج نکته‌ی کاربردی برای چیدمان ظروف درون کابینت

آشپزخانه‌ی بزرگ و جادار و پر از کمد و کابینت آرزوی هر خانم خانه‌داری‌ست. اما برای بعضی از ما هر چقدر هم تعداد کابینت‌ها زیاد باشد، باز هم برای چند قلم از وسایل آشپزخانه جا نیست، یا آن‌جوری که باید دم دست نیست و برای برداشتنش باید از سد بشقاب‌ها و فنجان‌های جلویی عبور کرد. پس شاید شرط اصلی برای داشتن یک آشپزخانه‌ی بزرگ و جادار، وسعت فضای آن نباشد. بلکه باید آن فضا را ایجاد کرد. در ادامه چند نکته‌ی کاربردی برای استفاده‌ی بهینه از فضای کابینت‌ها را مرور خواهیم کرد.

1

نکته‌ی اول) همه‌چیز در دسترس!

ماهیتابه‌ی کوچکی که پشت قابلمه‌ها گیر کرده، در قابلمه‌ای که معلوم نیست باید بین کدام یک از قابلمه‌ها دنبالش گشت، پارچ آبی که پشت دو جین لیوان و استکان قایم شده. همه‌ی این‌ها تصاویر آشنایی هستند. و برایشان یک راه‌حل بیشتر به ذهن نمی‌رسد. این‌که همه‌ی کابینت را خالی کنیم تا وسیله‌ای که مورد نیازمان هست را برداریم. بعد دوباره همه چیز را سر جایش بچینیم. این میان از سر و صدای ظروف و خطر شکستن که بگذریم، اعصاب و زمانی که باید صرف این کار کرد، آزاردهنده است.
پس یک راه بیش‌تر نداریم. همه‌چیز را در دسترس قرار دهید!
سطوح ریلی در کابینت شما کاری می‌کنند که با یک حرکت به راحتی می‌توانید داخلی‌ترین وسیله را با یک حرکت، به جلو بیاورید. این سطوح ریلی چرخان هستند. درست مثل میزهای نهارخوری چرخانی که این روزها در خانه‌ها رواج دارد، این سطح چرخان به شما کمک می‌کند تا در هر ردیف، با یک چرخش ساده، ظروف داخل کابینت را جا به جا کنید.
هم‌چنین استفاده از جعبه‌ها و صفحات جدا کننده‌ {دیوایدرها} به شما کمک می‌کند تا نظم بهتری را در کابینت‌های خود پیاده‌سازی کنید.

 

2

نکته‌ی دوم) شبیه‌ها کنار هم!

ظروفی که باید در کابینت بچینید را یک‌بار کنار هم روی میز بگذارید. لیوان‌ها، بشقاب‌ها و بقیه‌ی ظروف چینی را به دو دسته‌ی دم دستی‌ها و مجلسی‌ها تقسیم کنید. یک طبقه یا یک کابینت را به ظروف مهمانی اختصاص دهید. این کابینت بستگی به تعداد مهمانی‌هایی که در سال برگزار می‌کنید یا مهمان‌هایی که دارید، می‌تواند دم‌دستی‌ترین کابینت باشد یا یکی از کابینت‌های بالایی که با یک صندلی باید به سراغش بروید. ظروف دم‌دستی را ترجیحا جایی قرار دهید که برای تمام اعضای خانواده، مخصوصا کوچک‌ترها قابل دسترسی باشد. هم‌چنین اگر کابینت‌هایی دارید که نمای شیشه‌ای دارند، در نظر بگیرید که می‌خواهید چه ظروفی در معرض دید باشند. این ظروف می‌توانند هم کاربردی و هم تزئینی باشند.

 

3

نکته‌ی سوم) از چنگک‌ها غافل نشوید!

شاید بی‌نظم‌ترین و شلوغ‌ترین کابینت، کابینت قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها باشد. ظروفی که معمولا از هر کدامشان یکی و به یک سایز و اندازه داریم. اما برای ماهیتابه‌هایی که در روز حتما از آن‌ها استفاده می‌کنید می‌توان از چنگک‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند، استفاده کرد. با این کار فضای بیش‌تری از کابینت‌هایتان را می‌توانید به بقیه‌ی ظروف اختصاص دهید و فضاسازی مناسب‌تری انجام دهید. هم‌چنین اگر ارتفاع کابینت‌های آشپزخانه‌تان به سقف نمی‌رسد، می‌توانید از فضای بالای کابینت‌ها به عنوان جای مناسبی برای نگهداری وسایل استفاده کنید.

 

4

در هر آشپزخانه‌ای حداقل دو تا از کابینت‌ها به مواد خوراکی مانند ادویه‌جات، برنج، ماکارونی و پاستا، حبوبات و .. اختصاص می‌یابد. در بازار ظرف‌های پلاستیکی مختلفی موسوم به flip-flop در سایزهای مختلف موجود است که هم دوام خوبی دارند و هم نگهدارنده‌های مناسبی هستند که تا جای ممکن مانع از ورود هوا و رطوبت و فساد مواد غذایی می‌شوند. هم‌چنین کنار هم قرار گرفتنشان در کابینت نظم خوبی به محیط می‌دهند و شفاف بودنشان باعث می‌شود تا محتوای آن‌ها به خوبی قابل رویت باشد.
به صورت دوره‌ای کابینت‌ها را چک کنید تا مورچه‌ها و سوسک‌ها مواد غذایی‌تان را از بین نبرند. هم‌چنین اگر از مواد غذایی بسته‌بندی استفاده می‌کنید حواستان به تاریخ انقضا باشد.
هم‌چنین می‌توانید برای ادویه‌جات کابینتی جداگانه را اختصاص دهید. عرقیجات، گیاهان خشک شده، و سایر خوراکی‌های خرده ریز در این کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرند. همه‌ی این‌ها بستگی به این دارد که دوست دارید موقع آشپزی چه موادی به کار ببرید و ترجیح می‌دهید چه موادی به راحتی در دسترس‌تان باشد.

 

5

نکته‌ی پنجم) کفپوش مناسب انتخاب کنید!

نکته‌ی آخر شاید ارتباط چندانی با تخصیص فضای داخل کابینت‌ها نداشته باشد اما یکی از اصول نگهداری از کابینت‌هاست. کفپوشی که برای داخل کابینت استفاده می‌کنید به طول عمر مفید کابینت‌های شما می‌افزاید. این کفپوش‌ها بسته به جنس و کیفیتی که دارند مانع از خط و خش افتادن کف کابینت می‌شوند. هم‌چنین برای کابینتی که در آن مواد خوراکی نگهداری می‌شود بسیار کاربردی‌ست و از لک‌شدن کف کابینت در اثر ریختن مواد غذایی جلوگیری می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم کفپوش‌ها را در اندازه‌ای مناسب تهیه کنید. حتی کمی بزرگ‌تر از کفِ کابینت تا به خوبی گوشه و کنار آن را پوشش دهد اما مانع بسته‌شدن در کابینت هم نشود. هم‌چنین سعی کنید ضخامت مناسبی داشته باشد تا در اثر جابه‌جایی ظروف، پاره نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *